REGULAMIN PROJEKTU
„Zarządzanie efektywnością personelu w firmie uwzględniające różnorodność wiekową”
§1. Informacje o projekcie
-
Projekt „Zarządzanie efektywnością personelu w firmie uwzględniające różnorodność wiekową” realizowany jest przez Librent HR Sylwia Szczepańska z siedzibą przy ul. Wierzbowej 13, 62-090 Kiekrz w partnerstwie z Betterfield s.c. Magdalena Helman-Barylska, Sylwia Szczepańska z siedzibą w Poznaniu 61-740 przy ul. Paderewskiego 11/13.
-
Projekt realizowany będzie w okresie od 1 lutego 2013 r. do 30 listopada 2014 r. na podstawie umowy nr WND-POKL.08.01.01-02-446/12 zawartej z Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędem Pracy we Wrocławiu.
-
Biuro Projektu znajduje się we Wrocławiu przy ul. Kołłątaja 7/10. Czynne jest w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.
-
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
-
Słownik pojęć, wyjaśnienie pojęć użytych w niniejszym regulaminie:
-
Organizator Projektu: firma Librent HR Sylwia Szczepańska z siedzibą przy ul. Wierzbowej 13, 62-090 Kiekrz w partnerstwie z Betterfield s.c. Magdalena Helman-Barylska, Sylwia Szczepańska z siedzibą w Poznaniu 61-740 przy ul. Paderewskiego 11/13.
-
Projekt – oznacza przedsięwzięcie pod nazwą „Zarządzanie efektywnością personelu w firmie uwzględniające różnorodność wiekową”, nr POKL.08.01.01-02-446/12.
-
Uczestnik Projektu – osoba zakwalifikowana do udziału w Projekcie w procesie rekrutacji, spełniająca kryteria, o których mowa w §3
-
Przedsiębiorstwo – w rozumieniu art. 4 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007 r., nr 155, poz. 1095, z późn. zm.). Zgodnie z rozporządzeniem Komisji (WE) nr 800/2008 z dnia 6 sierpnia 2008 r. (weszło w życie 1 stycznia 2009 r.) uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne ze wspólnym rynkiem w zastosowaniu art. 87 i 88 Traktatu WE (ogólne rozporządzenie w sprawie wyłączeń blokowych) przyjęto następujące definicje przedsiębiorstw (dalej: MMŚP):
a) średnie przedsiębiorstwo –przedsiębiorstwo, które:
-
zatrudnia mniej niż 250 pracowników oraz jego roczny obrót nie przekracza 50 milionów euro lub całkowity bilans roczny nie przekracza 43 mln. Euro;
b) małe przedsiębiorstwo – przedsiębiorstwo, które:
-
zatrudnia mniej niż 50 pracowników oraz jego roczny obrót nie przekracza 10 milionów euro lub całkowity bilans roczny nie przekracza 10 mln. Euro;
c) mikroprzedsiębiorstwo - przedsiębiorstwo, które:
-
zatrudnia mniej niż 10 pracowników oraz jego roczny obrót nie przekracza 2 milionów euro lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 mln. Euro.
-
Pracownik - ilekroć w regulaminie Projektu mowa o pracowniku przedsiębiorstwa, należy przez to rozumieć pracownika w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (Dz. U. 1998 r., nr 21, poz. 94 z późn. zm.), czyli osobę zatrudnioną na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę;
-
Biuro Projektu – ul. Kołłątaja 7/10, 50-002 Wrocław, tel. 71 793 25 35.
-
Strona internetowa Projektu – strona pod adresem www.kobiety-hr.betterfield.pl
-
Pomoc de minimis – pomoc udzielana przedsiębiorstwom w myśl Rozporządzenia nr 1998/2006 z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie stosowania art. 78 i 88 Traktatu do pomocy de minimis.
-
Beneficjent pomocy – przedsiębiorstwo, które uzyskało pomoc de minimis w ramach Projektu.
§2. Postanowienia ogólne
-
Niniejszy regulamin określa zasady rekrutacji, w tym naboru i doboru uczestników nazywanych dalej „Beneficjentami Ostatecznymi” oraz zasady uczestnictwa w Projekcie „Zarządzanie efektywnością personelu w firmie uwzględniające różnorodność wiekową” zwanego dalej „Projektem”.
-
Niniejszy regulamin określa prawa i obowiązki Beneficjentów Ostatecznych.
-
Projekt zakłada udział 250 Beneficjentów Ostatecznych.
§3. Warunki uczestnictwa.
I Przedsiębiorstwo
-
Rekrutacja w ramach projektu „Zarządzanie efektywnością personelu w firmie uwzględniające różnorodność wiekową” ma charakter otwarty, do udziału w projekcie może zgłosić się firma spełniające następujące kryteria:
a) posiada status mikro, małego lub średniego przedsiębiorstwa,
c) posiada siedzibę/jednostkę organizacyjną lub filie na terenie województwa dolnośląskiego,
d) nie spełnia przesłanek wykluczających możliwość udzielenia pomocy de minimis wynikających z obowiązujących przepisów prawnych,
e) nie korzystało ze wsparcia POKL.
II Pracownik
-
Uczestnikiem projektu może być osoba fizyczna delegowana do udziału w projekcie przez pracodawcę lub może być osoba fizyczna będąca właścicielką firmy spełniająca kryteria określone w niniejszym regulaminie. Kandydatka zobowiązana jest dostarczyć prawidłowo wypełnione dokumenty rekrutacyjne w terminie trwania rekrutacji.
-
Warunki formalne:
-
kobieta,
-
miejsce wykonywania pracy na terenie województwa dolnośląskiego,
-
pracownik pełniący funkcję związaną z zarządzaniem HR (w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, Dz. U. z 1998 r., Nr 21, poz. 94, z późn. zm.) lub status właścicielki / współwłaścicielki firmy lub włascicielka firmy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą,
-
niekorzystanie dotychczas ze szkoleń dofinansowanych z POKL.
-
Osoby niepełnosprawne będą obejmowane wparciem w pierwszej kolejności.
-
W wyniku procesu rekrutacji zostanie utworzona lista zakwalifikowanych uczestniczek oraz lista rezerwowa, składająca się z osób, które spełniają wszystkie warunki formalne, ale nie zostaną zakwalifikowane do uczestnictwa w Projekcie z braku wolnych miejsc. Osoby znajdujące się na liście rezerwowej będą mogły wziąć udział w projekcie pod warunkiem rezygnacji ze wsparcia przez osobę umieszczoną na liście głównej.
§4. Termin rekrutacji
-
Rekrutacja prowadzona będzie od 1 lutego 2013 r. w sposób ciągły. W przypadku zebrania pełnych grup szkoleniowych zostanie utworzona lista rezerwowa.
§5. Zasady rekrutacji
-
Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie przed przystąpieniem do projektu powinny wypełnić Deklarację Uczestnictwa w Projekcie dostępną w Biurze Projektu we Wrocławiu przy ul. Kołłątaja 7/10, na stronie internetowej www.kobiety-hr.betterfield.pl lub pobrać go podczas spotkania z konsultantem ds. rekrutacji i promocji.
-
O zakwalifikowaniu Kandydatki do udziału w Projekcie decyduje:
a) poprawnie wypełniona Deklaracja Uczestnictwa w Projekcie,
b) zgodność danych podanych przez Kandydata z założeniami Projektu,
c) wynik testu ex-ante zdany na niskim poziomie,
d) w przypadku zgłoszenia się większej ilości osób decydować będzie kolejność zgłoszeń (data i godzina wpływu zgłoszenia).
-
Osoby zakwalifikowane do Projektu będą poinformowane listownie lub telefonicznie w ciągu 2 tygodni od zakończenia rekrutacji.
-
Kandydatki będące właścicielkami lub współwłaścicielkami firmy, które otrzymają pozytywną decyzję o zakwalifikowaniu się do Projektu, będą zobowiązane ponadto podpisać: Umowę szkoleniową, Deklarację uczestnictwa przedsiębiorstwa w projekcie, Formularz informacji przy ubieganiu się o pomoc de minimis, Oświadczenie o nieotrzymaniu pomocy de minimis lub Oświadczenie o otrzymaniu pomocy de minimis, Oświadczenie o braku obowiązku sprawozdań finansowych lub Sprawozdanie finansowe za ostatnie 3 lata. Kandydatki, które są zatrudniona na umowę o pracę w działach HR są zobowiązane przedstawić ww. dokumentację pracodawcy i podpisaną dostarczyć do Biura Projektu.
§6. Prawa Beneficjenta Ostatecznego
1. Każdy Beneficjent Ostateczny ma prawo do:
a) zgłoszenia uwag i oceny szkolenia (wsparcia), które otrzymuje w Projekcie,
b) otrzymania materiałów szkoleniowych i innych pomocy dydaktycznych do zajęć,
c) udziału w coachingu dla firm,
d) wyżywienia podczas szkoleń,
e) opuszczenia maksymalnie 20% godzin wsparcia w ramach projektu, większa liczba nieobecności wymaga usprawiedliwienia i może powodować skreślenie z listy uczestników.
§7. Obowiązki Beneficjenta Ostatecznego
1. Beneficjent Ostateczny zobowiązuje się do:
a) złożenia kompletu wymaganych dokumentów rekrutacyjnych (Deklaracja uczestnictwa przedsiębiorstwa w projekcie, Umowa szkoleniowa, Formularz informacji przy ubieganiu się o pomoc de minimis, Oświadczenie o nieotrzymaniu pomocy de minimis lub Oświadczeie o otrzymaniu pomocy de minimis, Oświadczenie o braku obowiązku sprawozdań finansowych lub Sprawozdania finansowego za ostatnie 3 lata),
b) podpisania oświadczenia do PEFS i innych niezbędnych dokumentów związanych z realizacją Projektu (Deklaracji udziału w Projekcie, Oświadczenia Uczestnika Projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych)
c) uczestniczenia we wskazanych formach wsparcia w Projekcie – potwierdzonego własnoręcznym podpisem na liście obecności,
d) wypełniania w trakcie trwania szkolenia testu sprawdzającego, a także udzielania wszelkich informacji związanych z uczestnictwem w Projekcie instytucjom zaangażowanym we wdrażanie Poddziałanie 8.1.1,
e) bieżącego informowania o wszystkich zdarzeniach mogących zakłócić jego dalszy udział w Projekcie,
f) usprawiedliwienia nieobecności w zajęciach w ramach Projektu.
§8. Zakres Wsparcia
1. Projekt obejmuje następującą formę wsparcia:
a) szkolenie grupowe w wymiarze 49 h/grupę szkoleniową
b) wyżywienie podczas szkoleń,
b) materiały szkoleniowe,
c) coaching dla firm (jedna sesja coachingowa przeznaczona dla 2-5 firm trwająca 7 godzin)
§9. Pomoc de minimis
-
Wsparcie udzielane w ramach Projektu jest całkowicie bezpłatne dla Beneficjenta pomocy stanowiąc 100% pomocy de minimis zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (WE) NR 1998/2006 z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu do pomocy de minimis.
-
Pomoc de minimis udzielona jest przedsiębiorstwom, które w ciągu bieżącego roku oraz dwóch poprzedzających go latach budżetowych nie przekroczyły maksymalnej dozwolonej wielkości otrzymanej pomocy de minimis w wysokości 200 tys. euro liczonej łącznie z wartością pomocy de minimis, jaka zostanie udzielona w ramach Projektu.
-
Kryterium dostępu, o którym mowa w ust. 2, będzie weryfikowane na podstawie dokumentacji dostarczonej przez Przedsiębiorcę. Udział w Projekcie jest uwarunkowany przedstawieniem odpowiednich dokumentów potwierdzających otrzymanie bądź nie otrzymanie pomocy de minimis w bieżącym roku i dwóch ostatnich latach obrotowych. Przedsiębiorca zobowiązany jest do przedstawienia:
a) oświadczenia o nieotrzymaniu pomocy de minimis lub oświadczenia o otrzymanej pomocy de minimis, jaką otrzymał w roku podatkowym, w którym przystępuje do Projektu oraz w poprzedzających go dwóch latach podatkowych;
b) formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis.
-
Wysokość pomocy de minimis wynikającej z wsparcia przedsiębiorstwa wynosi 1985,00 zł (bez coachingu), 2195,00 zł (z coachingiem) w przeliczeniu na jednego pracownika oddelegowanego na szkolenie.
-
Pomoc de minimis udzielana jest wraz z podpisaniem przez beneficjenta pomocy umowy szkoleniowej.
§10. Rezygnacja
-
Beneficjent Ostateczny ma prawo do rezygnacji z udziału w Projekcie bez ponoszenia odpowiedzialności finansowej wyłącznie w przypadku gdy:
a) rezygnacja zgłoszona została do Biura Projektu do 7 dni przed rozpoczęciem pierwszej formy wsparcia w Projekcie – bez podania przyczyny,
b) rezygnacja jest usprawiedliwiona ważnymi powodami osobistymi lub zawodowymi (ciężka choroba, ważne sytuacje losowe, itp.) - uczestnik jest zobowiązany do złożenia pisemnej rezygnacji w terminie do 7 dni od momentu zaistnienia przyczyn powodujących konieczność rezygnacji. Należy podać powody rezygnacji oraz przedłożyć zaświadczenie od stosownej instytucji (np. zwolnienie lekarskie).
-
W przypadku rezygnacji Beneficjenta Ostatecznego z udziału w Projekcie z nieuzasadnionych przyczyn lub skreślenia z listy uczestników spowodowanego niewypełnieniem postanowień zawartych w regulaminie (m. in. obecność na zajęciach), Librent HR Sylwia Szczepańska z siedzibą przy ul. Wierzbowej 13, 62-090 Kiekrz może żądać od Beneficjenta Ostatecznego zwrotu materiałów szkoleniowych oraz poniesionych kosztów jego uczestnictwa w Projekcie na drodze sądowej.
-
Zgodnie z art. 44 ust. 1 ustawy z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (tekst jednolity z 2007 r. Dz. U. Nr 59, poz. 404 z późn. zm.) za niewykonanie lub nienależyte wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 21 ust. 2 i art. 39, oraz za utrudnianie przeprowadzenia kontroli u Beneficjenta Pomocy, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może, w drodze decyzji, nałożyć na Beneficjenta pomocy karę pieniężną do wysokości równowartości 10.000 EURO.
§11. Postanowienia końcowe
-
Regulamin obowiązuje przez okres realizacji Projektu.
-
Ostateczna interpretacja regulaminu rekrutacji należy do LibrentHR Sylwia Szczepańska z siedzibą przy, ul. Wierzbowej 13, 62-090 Kiekrz.
-
W sytuacjach nieuregulowanych w Regulaminie, a odnoszących się do Projektu decyzje podejmuje Biuro Projektu.
-
Aktualna treść regulaminu dostępna jest w Biurze Projektu oraz na stronie internetowej www.kobiety-hr.betterfield.pl